On-line reklama, to sú aj PR články. Svojim zákazníkom môžete viac priblížiť váš tovar alebo služby a začať predávať. Články nájdu miesto na našom webe.

Kam zálohovať svoje súbory?

V súčasnosti sa stretávame so samými dátami. Predsa pravidelne používame smartphone ako aj počítač. Do týchto zariadení však zvykneme ukladať aj dáta, ktoré sú pre nás dôležitejšie a cennejšie, než tie ostatné. Ide o súbory, o ktoré nechceme prísť a v každom prípade by bolo vhodné, aby sme ich zálohovali. Teda vytvorili ich kópie a uložili ich hneď na niekoľko fyzických či digitálnych úložísť. 

  • Pretože ako vieme, spoliehať sa na úložisko v jednom zariadení je celkom trúfalé- zariadenie sa môže pokaziť, môžeme ho stratiť alebo proste z neho nejakým omylom tieto dáta vymažeme. 

Práve preto sa pozrime na niekoľko typov úložísk, ako a kam môžeme tieto dôležité dáta zálohovať:

Úložné zariadenia

Z mobilu do počítača. A to najčastejšie v prípade, ak týmto spôsobom chcete zálohovať svoje fotografie a zároveň tým uvoľniť miesto v mobile. Kapacita úložného disku v počítači je predsalen väčšia, než kapacita miesta v mobile či na pamäťovej karte. Z mobilu do počítača prekopírujete súbory pomocou USB kábla.
Problém však nastáva, ak sa počítač pokazí. Z tohto dôvodu je vhodné zálohovať súbory aj na nejaký prenosný disk (alebo na online úložisko). 

USB kľúč. Je stále pomerne praktickým úložiskom. Chcel by som napísať, že aj spoľahlivým- ale takýto kľúč kvôli jeho rozmerom môžete ľahko stratiť. A s ním aj súbory, ktoré sú tam uložené. Pri niektorých, najmä tých lacnejších USB kľúčoch navyše kopírovanie súborov trvá dlho a nie je to nič pre nás netrpezlivých. Na druhej strane má toto zariadenie praktické rozmery, ľahko sa prenáša, úplne jednoducho ho pripojíte k počítaču a môže mať solídnu kapacitu.

SD karta je vo svojej podstate podobný princíp ako vyššie zmienený kľúč. S tou výhodou, že na rozdiel od USB kľúča je kompatibilná aj s chytrými mobilmi a tabletmi. Má ešte menšie rozmery a súbory sa na ňu vo všeobecnosti kopírujú rýchlejšie. Na druhej strane je však známe, že sa pomerne ľahko znehodnotí a poškodí.

Cloud, online úložisko

Online úložisko – cloud. Jeho popularita rastie, predovšetkým z funkčných dôvodov. Aj keď sa vám vaše zariadenie pokazí a prenosné úložisko stratíte, vždy sa môžete prihlásiť do cloudu a tu svoje súbory nájdete. Bez predplatného však cloudy zvyčajne poskytujú len skúšobnú verziu s pomerne malou úložnou kapacitou.