On-line reklama, to sú aj PR články. Svojim zákazníkom môžete viac priblížiť váš tovar alebo služby a začať predávať. Články nájdu miesto na našom webe.

Nesebar

Bulharsko- krajine kde sa cestuje za oddychom a dovolenkou už desiatky rokov.

  • Zlaté piesky
  • Slnečné pobrežie
  • Albena
  • Prímorsko
  • Pomorie

mlýn)

Hlavné ciele dovolenkárov od nás aj z cudziny. Veľa nových hotelov, služieb na plážach, reštauračných zariadení – to je klasický pohľad na dovolenku v Bulharsku.
Mňa ale láka niečo úplne iné, niečo čo nemôžem vidieť v inej krajine, niečo čo nájdem jedine tu. Našla som. Nádherné starobylé mesto, skôr mestečko. Že ktoré to má byť? Je to Nesebar.

Jeho stará časť rozprestierajúca sa na výbežku do mora, obkolesená hradbami. Už vstup do mesta je veľkolepý. Cez veľkú vstupnú hradnú bránu. Mesto vraj založili kedysi Gréci. Na šťastie si zachovalo svoje nádherné drevené domčeky, ktoré inde nevidíme. Úzke uličky nás vedú po starom mestečku.

Sadáme si v jednej z mnohých malých reštaurácii vonku. Vedľa nás sedia Rusi- tiež obdivujú staré mesto. Od vedľajšieho stola počuť nemčinu. Objednávame si fantastický bulharský „šopský“ šalát. Započúvame sa do rozhovoru spolu sediacich. Ubytovaní sú v Sv.Vlase – s hotelom, plážou sú spokojní. Ale Nesebarom sú unesení. Rovnako ako my. Sedíme jeme, popíjame bulharské červené a necháme sa očarovať krásou objektov z ktorých dýcha história.
Po chvíli odchádzame s davom turistov pomaličky len tak z kroka na krok, skrátka tak, aby sme plnými dúškami nasali do seba atmosféru mesta. Na malú chvíľu sa zastavíme pri mori sledujúc lode, či loďky zabezpečujúce transfer na Slnečné pobrežie alebo na Zlaté piesky.

památka

Dostanete sa tu aj z každej autobusovej zastávky týchto letovísk. Autobusy sú vynikajúco značené a premávajú naozaj v kuse jedným aj druhým smerom. Nezaváhajte – nastúpte ! cestovné je naozaj za pár centov( v prepočte).Prekvapia Vás aj ceny v mestečku- sú nižšie ako v letoviskách!
Stovky turistov deň čo deň. Pochopili čo ľudí zaujíma. Nie nadarmo je zaradené toto mesto medzi svetové pamiatky UNESCO.
Kto nebol v Nesebare- nebol v Bulharsku.