On-line reklama, to sú aj PR články. Svojim zákazníkom môžete viac priblížiť váš tovar alebo služby a začať predávať. Články nájdu miesto na našom webe.
Prečo mať doma plastové okná

Prečo mať doma plastové okná

Ešte stále máte doma drevené okná s dvoma krídlami, medzi sklami ktorých nie je vákuum, ale vzduch? Toto riešenie priehľadu z bytového priestoru pochádza už od raného stredoveku, kedy sa začalo s výrobou skla, a na tejto technológii sa až do dvadsiateho storočia príliš veľa nezmenilo. Dvojité sklá zaisťovali aspoň základnú ochranu pred prachom, extrémnym teplom alebo mrazom z vonkajšieho prostredia, a tak nebolo prekvapujúce, že to ľudia takto znášali stovky rokov. Predtým sa dokonca v chalupách vyrábali okná tak, že medzi jednotlivými sklami sa nachádzal väčší priestor, kam bolo možné umiestniť niektoré potraviny (namiesto chladničky), alebo izbové rastliny, ktorým toto miesto vyhovovalo.

plastové okno

Vzduch medzi oknami však zďaleka nemá také vlastnosti, ako vákuum. Vákuované sklá v plastových oknách umožňujú lepšie izolačné vlastnosti, najmä lepšie izolujú teplo alebo chlad a taktiež hluk. Zvonku do miestnosti nepreniká toľko zvuku, čo je niekedy úplne zásadné vo veľkých mestách, v blízkosti autostrád a ďalších rušných miest. A cena Veka okien LM mont nie je taká vysoká, v porovnaní s klasickými drevenými dvojdielnymi oknami, ktoré by ste si dnes nechali zhotoviť napríklad u stolára na zákazku.

bytový interiér

Plastové okná sa tiež nemusia natierať, a kto niekedy zažil túto procedúru v rodinnom dome, kde sa okná vždy museli zbaviť starého náteru teplovzdušnou pištoľou, za šírenie toxického zápachu, iste túto vlastnosť plastových okien ocenia. Natieraním okien strácate veľa času, energie a tiež peňazí, musíte platiť farby, riedidlá a štetce a prípadne za službu profesionálneho lakovníka. Drevené okná si síce môžete natrieť do akéhokoľvek farebného odtieňa, ale plastové okná sa tiež nevyrábajú iba v jednej farbe. Môžete si ich zaobstarať v rôznych farebných variáciách a váš dom potom získa podobu, akú si prajete. Plastové okná skrátka zlepšujú život v mnohých smeroch, o tom niet pochýb.