On-line reklama, to sú aj PR články. Svojim zákazníkom môžete viac priblížiť váš tovar alebo služby a začať predávať. Články nájdu miesto na našom webe.

Moderná architektúra využíva najkvalitnejšie konštrukcie a systémy

Vybaviť stavbu najkvalitnejšími prvkami, systémami a konštrukciami je výzva pre každého dodávateľa jednotlivých profesných častí, ktoré v konečnom dôsledku tvoria stavbu ako celok. Každý z nich sa svoju časť diela snaží dotiahnuť do dokonalosti a zabezpečiť tak funkčnosť hotového diela.

Veľa sklenených stien znamená veľa svetla

Stavitelia akýchkoľvek typov budov vedia, koľko práce sa skrýva za kvalitne postavenou stavbou a dokážu oceniť každú pomoc zo strany dodávateľov jednotlivých komponentov, konštrukcií a systémov, ktorá by realizáciu uľahčila a zároveň urýchlila, ale neubrala jej na kvalite. V súčasnosti je na trhu množstvo materiálov, z ktorých treba vybrať tie najvhodnejšie práve na danú stavbu podľa druhu, jej rozsahu a dôrazu na dizajn či štýl celého diela.

Murivo už nemusí byť iba z tehál či betónu, využívané sú hlavne presné tvárnice a veľa sklenených konštrukcií, ktoré sa osvedčili v polohe zasklených stien a fasádnych systémov. Dovoľujú preniknúť do miestností viac svetla a opticky ich aj zväčšujú. Ku skleneným konštrukciám treba pristupovať individuálne a riešiť ich kotvenie, spájanie či funkčnosť inak ako pri ostatných materiáloch.

Spájanie starého s moderným má svoje čaro

Sklo je však vo všetkých spomínaných polohách navrhované ako bezpečnostné, najčastejšie je v hrúbkach 8, 10 a 12mm, v pozícii dverí a okien sa môže osadiť do hliníkového rámu, dvere však stále častejšie bývajú navrhované bez rámu. Súčasťou zasklenej steny môžu byť aj posuvné alebo otváravé dvere, a tu je dôležité ich dôsledné prepojenie s pevnou časťou steny. Na spoj dverného krídla s pevnou časťou steny sa používa samozatvárací hydraulický záves –MIN 802 Lmmont, určený pre použitie sklo -sklo, môže byť v jednej z dvoch povrchových úprav, a to elox alebo alinox. Hmotnosť páru krídel by nemala presiahnuť 100kg a šírka krídla dverí by mala mať maximálne 1000mm. Dodržaním týchto základných požiadaviek na spomínaný záves dverí bude zaistená bezpečnosť celej konštrukcie pri jej častom používaní, zároveň bude dizajnovo originálna a štýlová.